Pescuit 

Balta Paleu

Re: Balta Paleu

Mesaj necititde victor nagy » 03 Iun 2016, 08:51

Raul scrie:Buna Seara,

Ma bucur ca balta Paleu a reintrat in circuit, fiind o balta foarte frumoasa si accesibila. Sunt convins ca o sa vina si capturile mult dorite cu timpul, o data ce se mai stabilizeaza, apare hrana natural si incepe sa se populeaza natural. Ma bucur ca sunt asa de multi pasionati care merg in Ungaria dupa peste, cel putin asa ramane al nostru in balti pentru drilurile asteptate :P

Numai bine, rau la nimeni!

Corect Raul . :)

Pentru discutii si comentarii care nu au legatura strict cu Acumularea Paleu am deschis acest topic !
Pescuitul inainte de toate !
Cine nu respecta natura nu se respecta pe sine !
victor nagy
Moderator Global

Mesaj necititde Claudiu97 » 20 Feb 2017, 17:46

Salut tuturor, intamplator mi- am cumparat o casa umpic mai sus de balta si sunt curios de : taxa pe zi (se poate face abonament ?) Metoda de pescuit cea mai favorabila si tipul de momeala cel mai adecvat pt aceasta balta. Va multumesc anticipat !
Claudiu97

Mesaj necititde bogdy24 » 23 Feb 2017, 21:26

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 4545116968
Aici poti găsii toate detaliile despre lac. ;)
bogdy24
Moderator Global

Mesaj necititde mitrutz » 30 Mai 2017, 07:09

Salutare,
Am facut o iesire la Paleu de vreo 4 ore in 23 mai, si m-am simtit f bine. Taxa de catch&release e decenta (25 lei), balta e ok amenajata cu standuri terasate cu piatra. Am pescuit cu un feeder cu care am lovit doar un ciortan la vreo 500gr, si la match cu care am prins inca 2 ciortani, multi carasei si un crap la aproape 4kg.
Incerc sa incarc si poze, dar trebuie sa le redimensionez...
mitrutz
Membru forum

Anterior

Înapoi la Locuri de pescuit