Pescuit 
 

CIRCUITUL CUPA BIHORULUI 2017

CIRCUITUL CUPA BIHORULUI 2017

Mesaj necititde bogdy24 » 27 Feb 2017, 10:01

Va salut colegi pescari !!!

In urma intalnirii din data de 02.02.2017, la VANDANA, cu o prezenta de 70% din concurentii obisnuiti s-au hotarat urmatoarele aspecte legate de circuit:

~ 3 Etape de calificare + 1 Finala (formata din 2 manse a cate 3 ore fiecare)
~ Etapele de calificare raman la 5 ore/etapa.
~ In Finala se califica doar primi 12 concurenti din clasamentul final a celor 3 etape de calificare.
~ Toate etapele puncteaza!
~ In Finala toti concurentii incep de la 0 pct!

~ Cei care au extras capete de stand si antecap de stand, nu mai pot fi cap de stand si antecap de stand la urmatoarele etape (ptr. ca sansele de a prinde cap de stand si antecap de stand sa fie cit mai mari ptr. fiecare concurent)
~ In Finala totul incepe de la 0, asta inseamna ca, cei care au mai fost cap si ante cap de stand pot extrage iar cap sau ante cap de stand.
~ 3 Cupe/Etapa + premii in bani.
~ Taxa/etapa 80 lei din care 10% (din suma ramasa dupa cheltuieli de la fiecare etapa) se raporteaza catre Etapa Finala pentru premiere.

Sponsor unic HOBBYFISH

Locati propuse:

~ Bolcas (Crestur)
~ Suplacul de Barcau
~ Sintimreu
~ Salonta (canal)
~ Balta Ursului ?
~ Diosig
~ Epurare ( Nu se stie numele exact,balta noua intre cris si baltile de la statia de epurare)
~ Saska (Hu)


Locatie/data Etape:

~ 1. Diosig - 29.04.2017
~ 2. Bolcas - 27.05.2017
~ 3. Sintimreu - 17.06.2017
~ Finala ~ Sintimreu ~ intr-o sambata din luna Septembrie spre sfarsit (in functie de celelalte concursuri din tara si internationale)

*Locatia/data se poate schimba in timp daca intervin anumite probleme, dar vor fi anuntate din timp de organizatori!


Programul la Etape:

06:45 - 08:00 - prezenta , tragerea la sorti si intrarea in standuri
08:00 - 09:50 - pregatirea , verificarea echipamentului , a nadei si a momelii
09:50 - 10:00 - nadirea grea
10:00 - 15:00 - mansa de 5 ore pescuit la liber
15:00 - 16:00 - cintarirea capturilor , alcatuirea clasamentului
16:00 - 18:00 - servirea mesei si premierea primilor 3 clasati

Program Etapa Finala:

06:00 - 07:00 - prezenta , tragerea la sorti mansa 1 si intrarea in standuri
07:00 - 08:50 - pregatirea , verificarea echipamentului , a nadei si a momelii
08:50 - 09:00 - nadirea grea
09:00 - 12:00 - mansa 1
12:00 - 14:50 - cintarirea capturilor , tragerea la sorti pentru mansa 2, mutarea in standuri, pregatiri
14:50 - 18:00 - mansa 2
18:00 - 19:00 - cintarirea capturilor , alcatuirea clasamentului
19:00 - 20:30 - servirea mesei si premierea primilor 3 clasati


!!! Am avea nevoie de: o persoana pentru facut mici, 1-2 albitri !!!


REGULAMENTUL AR FII FIPS-CIPS CU MICI MODIFICARI :

1. RUBENSIANNE DE MAX 13.00 M CU TOT CU PROLUNGA
2. MATCH DE MAX 4.50M
3. BOLOGNEZA MINIM 6.00 M
4. BETE FIXE ( VERGI) DE ORICE MARIME
5. PLUMBAJ MAXIM 10% DIN GREUTATEA PLUTEI PE SUBSTRAT


Nade si momeli:

NADA 20 L UMECTATA SI SITATA/ ETAPA
NADA VIE 2.5 L / ETAPA
FARA FUII / LARVE
IN CARLIG NADA VIE , EVENTUAL PORUMB SAU CASTERI

NU ESTE PEMIS CU MOMEALA ARTIFICIALA IN CARLIG ( PORUMB SILICORN , RAME SILICON, LARVE, VIERMI SILICON ETC.)
Avatar utilizator
bogdy24
Moderator Global
 
Mesaje: 486
Membru din: 07 Feb 2014, 12:49
Localitate: Oradea BH

Înapoi la Concursuri de pescuit stationar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron